2 min read

Tekrar merhaba..!

Bir süredir, neredeyse 8 aydır blogumda herhangi bir yazı yaz(a)madım! Elbette bahane olamaz, ancak yoğun bir çalışma temposuna girince ister istemez yazılara ara vermek zorunda kaldım.
Tekrar merhaba..!
Blog yazılarına tekrar merhaba diyelim mi?!

Bir süredir, neredeyse 8 aydır blogumda herhangi bir yazı yaz(a)madım! Elbette bahane olamaz, ancak yoğun bir çalışma temposuna girince ister istemez yazılara ara vermek zorunda kaldım.

Şimdi tekrar, sık sık olmasa da, yazıları yayınlamaya başlayayım artık diye düşündüm. Elbette, finansal teknoloji alanında birçok gelişme, değişim, mevzuat düzenlemeleri ve yeni oyuncuların pazar girişi ile yenilikçi iş modellerine yönelik gelişimlere şahit olduk. Bence taşlar yerine oturuyor destek yeridir. Gayet normal. Gelişim ve değişim zenginleştikçe, deneyimlendikçe ve test edildikçe sürekli büyüyen bir pazarın olgunlaşması da kaçınılmaz.

Peki neler oldu benim tarafta diye kısa bir özet geçecek olursam; profesyonel anlamda bir ödeme kuruluşunun ortaya çıkışında ve gelişiminde önemli ve bir o kadar da kıymetli bir sorumluluk üstlendim. Çok değer verdiğim yönetim kadrosu ile birlikte yenilikçi, deyim yerindeyse ezber bozan ve daha faaliyete başlamadan iş modelini globale hazırlayan bir girişimde görev almaktan büyük keyif aldım, almaya devam ediyorum. Diğer yandan, Katılım Bankaları Birliği'ne danışman olarak off-site destek vermekten ve buna layık görülmekten de büyük onur duydum ve birçok başlıkta Birlik yöneticileriyle katılım finans sektörünün gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı sağlamaktan da memnuniyet duyuyorum. Ayrıca, geçen süre zarfında, gerek sektörün gelişimine gerekse sektörde görev alabilecek nitelikte ve beceride yeni bireyler kazandırmak adına, bir takım kurumlar ile birlikte profesyonellere ve öğrencilere veya farklı sektörlerden katılımcılara finansal teknolojiler, finansal ve dijital okur yazarlık, açık bankacılık, dijital bankacılık, vb. birçok konuda eğitimler vermenin de gururunu ve mutluluğunu yaşadım. Tabii uzunca bir süredir yönetim danışmanı olarak destek verdiğim ve sayısız önemli projeyi, ürünü ve iş modelini birlikte hayata geçirdiğimiz diğer bir ödeme kuruluşundan da bahsetmesem olmaz. Misyonumuzu tamamladık ve karşılıklı anlaşarak süreci sonlandırdık. İlaveten, kişisel olarak ilgi alanım olan fotoğraf sanatına verdiğim emeklerim ve projelerim de mecburen sekteye uğradı. Eskisi kadar üretim yapamasam da, tabi önceden başlayan ve bu süreçte tamamladığım projeler, kitaplar ve sergiler de oldu.

Yani dostlar, anlayacağınız yoğun bir dönem yaşadığımdan blog yazılarına ara vermiştim. Umuyorum, tekrar bir takım yazıları -çok sık olmasa da- yayınlayarak blogumdan keyif almanızı ve blogun sizler için verimli olmasını sağlayabilirim.

Görüşmek üzere ve sağlıcakla kalın lütfen.

Sevgilerimle.

Şayet yorum yapmak isterseniz buradan giriş yapabilirsiniz!