3 min read

Fintech Gelişmelerini Takip Edin: FINTECHNEWS

Bildiğiniz gibi; fintech, bankacılık, kripto, mevzuat alanlarında hemen her gün o kadar çok gelişme oluyor ki bunları anlık takip etmek oldukça zor.
Fintech Gelişmelerini Takip Edin: FINTECHNEWS
allmyweb.site/fintechnews

Değerli dostlar, bir süredir test ettiğim bir servis hakkında hepinizi bilgilendirmek isterim.

Bildiğiniz gibi; fintech, bankacılık, kripto, mevzuat alanlarında hemen her gün o kadar çok gelişme oluyor ki bunları anlık takip etmek oldukça zor. Belli bir kaç haber kaynağından ve siteden gelişmeleri takip etmeye ve öğrenmeye çalışıyoruz. Gündelik koşuşturmalar içerisinde son dakika haberlerini kaçırabiliyor veya çok sonradan haberimiz olabiliyor.

İşte tam da bu sebeple, yeni bir web platformunu öncelikle kendime göre sonra benim gibi düşünen herkes için geliştirmeye karar verdim. Bu düşünceyle FINTECHNEWS adında küçük bir web sitesi hazırladım. Şu adresten allmyweb.site/fintechnews erişip inceleyebilirsiniz.

allmyweb.site/fıntechnews

Tek sayfalık bir site bu ve haber kaynaklarını fırsat buldukça çeşitlendirip çoğaltmaya çalışacağım. Şu anda; fintech, bankacılık, kripto ve mevzuat konulu 4 başlık altında bu haber kaynaklarını toparladım.

Haber kaynaklarından güncel son dakika gelişmelerini sunmak için içerik olarak sadece 'başlık, kısa açıklama, ilgili haber linki ve varsa imaj' ile sınırladım. Esasında bu şekilde telif sorunlarıyla da uğraşmadan ve hiçbir gelir ya da kazanç içine girmeden tamamen ilgili web sitelerine yönlendirmeyi hedeflediğim bir çalışma yapmış oldum. Bu noktada rahatsızlık duyan haber siteleri olduysa bana doğrudan erişmeleri ve uyarmaları yeterlidir, ki beklemiyorum bu yönde bir tepki, çünkü hiçbir zararı olmadan üstelik kendilerine fayda sağlayacak şekilde kurgulamış oldum ;)

Kullandığım teknolojilere gelirsek; altyapıda NODE.js ile API'leri hazırladım ve haber kaynaklarına bağlantıları kurdum, geliştirdiğim sunucu uygulamasını HEROKU'da publish ettim. Diğer taraftan ise, web sitenin FRONTEND kısmını TAILWIND CSS framework kullanarak tamamen HTML ile hazırladım. Haber içeriklerini ön yüzde sunmak içinse JAVASCRIPT dosyası yazıp kullandım. Tek bir INDEX.html dosyası ile tüm bunları ziyaretçilere sunacak şekilde HOSTINGER üzerinden bir SUBDOMAIN altından sunucudan yayınladım. Hepsi bu kadar :)

FINTECHNEWS sayfasında sol taraftaki menüyü kullanabilirsiniz, hangi kategorideki haberleri okumak isterseniz ilgili ikona tıklamanız yeterlidir. Şu anda sitede toplam 17 haber kaynağı mevcut.

Sayfanın sol alt tarafındaki iki küçük ikon görebilirsiniz. Bunlardan birisi bana erişmek için kullanabileceğiniz bir iletişim formuna ulaşmanızı sağlamaktadır, diğer ise uygulamadan çıkış yapıp allmyweb.site'sine dönmenizi sağlayacaktır.

Soldaki ana menüde en üstteki MK ikonuna tıkladığınızda ise muratkibarogullari.com adresine yönlendiriliyor olacaksınız.

Umarım bu sayfa fintech ve diğer konuları takip etmeniz için faydalı olur. Elbette önerileriniz ve karşılaştığınız sorunlarda bana mesaj atarsanız ilk fırsatta ilgileniyor olurum.

Herkese faydalı olması dileğimle,

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

Projelerin hakkında görüşmek, soruların varsa yanıt almak ya da sadece tanışmak için online bir görüşme yapmak istersen:

Şayet yorum yapmak isterseniz buradan giriş yapabilirsiniz!